Lajme Shqip Wednesday, 23 September 2015 09:14

Megjithëse e re në skenë, Dhurata Dora ka arritur shumë shpejt të radhitet në mesin e këngëtareve më të kërkuara.

Vec këngëve hite, këngëtarja shquhet edhe për stilin e veqantë, transmeton Telegrafi.

Stil ky për të cilin Dhurata ka thënë se frymëzohet nga diva e skenës botërore, Beyonce.

Ndërsa sa i përket këngëtareve shqiptare, ajo mendon se të gjitha janë shumë të mira dhe mund të mësoj shumë nga to, mirëpo thekson se deri tani nuk ka kopjuar asgjë nga asnjëra.

Sa i përket krijimeve muzikore, Dora ka treguar se shumë shpesh do të vijë me këngë të re, mirëpo nuk ka dhënë asnjë detaj më shumë rreth kësaj.