Lajme Shqip Tuesday, 22 September 2015 21:46

Shkrimtari i njohur shqiptar i ka shtuar edhe një vepër artistike koleksionit të tij prej kryeveprave.

Shtëpia botuese Onufri ka treguar se kanë nxjerëë në shitje librin më të ri të autorit Ismail Kadare.

‘Arti si mëkat’ ka titullin romani më i ri i autorit të njohur shqiptar, i cili është një sprovë letrare, ku Kadare zbërthen lidhjet e artistit dhe shkrimtarit me artin dhe letërsinë, transmeton lajmi.net.

Postimi i shtëpisë botuese, përveç kopertinës së librit përman edhe një nga fragmentet e librit të shkruar për mrekulli nga autori i dashur.