Lajme Shqip Friday, 06 June 2014 15:12

Kryeministri Edi Rama, reagoi në lidhje me shpërthimin në termocentralin “Kosova A” në Obiliq, ku të paktën rreth 13 persona kanë mbetur të plagosur. Kryeministri i Shqipërisë shpreh dhimbje dhe solidarizohet me familjarët e të plagosurve dhe të viktimave.

“Lajm tronditës nga Kosova, dhimbje e solidaritet për familjarët, le të lutemi që numri i të vdekurve dhe të dëmtuarve të mos rritet më tutje”, shkruan Rama