Lajme Shqip Friday, 28 August 2015 13:20

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se janë arrestuar dy aktivist të saj në Istog, pasi kanë shkruar parulla kundër Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

“Sot para disa orësh u arrestuan dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Istog, Premton Ibërdemaj dhe Leotrim Zeqiraj, vetëm sepse kanë shkruajtur disa parulla kundër “Zajednicës””, thuhet në reagimin e kësaj partie.