Lajme Shqip Wednesday, 28 October 2015 13:53

Shpeshherë qyteti njihet më mirë nga të tjerët. Nëse e lexoni këtë raport do të jeni plotësisht të bindur se të tjerët dinë shumëcka rreth nesh që ne nuk i njohim.

Në Shqipëri ligji e ndalon prostitucionin, megjithatë ai mbetet problem. Prostitucioni konsiderohet turp nga shoqëria, por prostitutat që punojnë fshehur mund të gjenden edhe pse numri i tyre është shumë i ulët.

Në Tiranë nuk ka ndonjë zonë “Red Light” sic mund të ketë në Gjermani, Paris apo Amsterdam.

Si mund të gjesh femra

Mënyra më e lehtë dhe më e shpejtë për të gjetur vajza është nëpërmjet shoferët e taksive të cilët punojnë gjatë natës.

A nuk e kanë problem të të gejnë një të tillë por nuk duhet pretenduar shumë në anën e cilësisë. Prostitutat paguhen nga 50-100 € për seks bazë. Varësisht nëse e kërkoni mund të merrni OWO (oral without condom), por zakonisht me pagesë ekstra.

Vendi tjetër më i mirë do të ishte hotele dhe motele, thjesht shkoni dhe u kërkoni recepsionistëve ndihmë njësoj si në shumicën e vendeve evropiane lindore dhe jugore.

Hotelet fillojnë në rreth 10 € në orë, kështu që është shumë e lirë për të bërë seks në këto ambiente.

Prostitutat e rrugës

Pothuajse të gjitha prostitutat e rrugës ne Tirane janë nga minoriteti rom. Prostitutat e rrugë mund të shihen në Tiranë në afërsi të qendrës së qytetit, në rrugët kryesore dhe në zonën e Parkut Kombëtar “Liqeni”. Çmimi i shërbimeve varion nga 500 deri në 1500 lekë (€ 3 – € 12).

Sipas informatave nga Lezbike shqiptare dhe Gay Shoqatës, ka edhe prostitutat meshkuj nga popullata rome ose të komunitetit egjiptian të cilët ushtrojnë seks në rrugë.

Sheshi Skënderbej është një nga zonat e ngarkuara sidomos në pjesën përpara apo anash Hotel Tirana dhe prapa Pallatit të Kulturës.

Baret, lokalet dhe motelet në afërsi të stacionit kryesor hekurudhor të Tiranës frekuentohen edhe nga prostitutat.

Vende të tjera ku ju mudn të gjeni prostituta janë zona e rrugës së ambasadave, zona afër Teatrit Kombëtar të Operas dhe Baletit, Liqeni, kryqëzimi i Zogut të Zi dhe në hyrje të autostradës Tiranë-Durrës.

 

Klubet striptizë

Klubi Shqiponja është edhe lokali më i madh që ofron vetëm shërbime themelore të striptizës dhe kërcim.

Hyrja kushton 1000 lekë (6 euro). Vajzat janë të bukura, kryesisht nga Moldavia dhe disa nga Shqipëria. Klubi i parë i striptizës në Shqipëri. Ofron valle dhe aktivitetet të tejra, vajzat kërcejnë lavi ose edhe lap dance etj … Adresa: Sheshi Wilson, Tiranë. Telefoni: + 355-67-20-28-222.

Clab Meksikë. Adresa: Qesarak tek Restorant Fresku. Telefoni: + 355-68-558-8686.

Maria Bonita. Adresa: Rruga George Ë. Bush, Tiranë.

Shtëpitë publike

Nuk ka shtëpi publike legale në Tiranë. Këto janë shpesh apartamente private që përdoren për prostitucion komercial. Ata veprojnë në mënyrë të paligjshme dhe media raporton shpesh arrestime të prostitutave dhe ndërmjetësve të tyre. Çmimet ndryshojnë nga 1,500 (€ 12) në disa mijëra Leke.

Ju mund të gjeni disa klube seksi përgjatë autostradës nga Tirana në Durrës.

Masazh erotik

Prostitutat e rregullta zakonisht janë të gatshëm që të ju jap masazh erotik në qoftë se ti e kërkon këtë.

Shërbimet Escort

Shërbimet eskort në Tiranë janë pothuajse jo ekzistente.

Swinger Clubs

Ka disa të tilla në Tiranë, natyrisht shumë pak por ato nuk e tregojnë vendndodhjen e tyre në publik.

Sex shop

Ju mund të blej Viagra, Cialis dhe Kamagra nga shumë farmaci pa recetë. Ka edhe dyqane të tjera ku mund të bleni lodra seksi si dhe video pornografike.

Hotele për një seks të shpejtë

Ju mund të gjeni shuam hotele në Tiranë, ku mund të marrësh me qira një dhomë për një orë ose dy, por ju nuk mund ti telefonini dhe të kërkoni këtë lloj shërbimi më parë.

Gay dhe lezbike

“Gay life” në Shqipëri është e vështirë dhe nuk mudn të ketë një vend të njohur për këtë stil. Ka disa aktivistë të guximshëm të cilët punojnë kryesisht prapa skenave për të lobuar tek qeveria që të ofrojnë mbështetje për homoseksualët e rinj. Për momentin shumica e shqiptarëve janë shumë agresive ndaj LGBT, por ndryshimi do të vijë për shkak se ka shenja të tolerancës.

Ka disa klube të fshehura që frekuentohen nga komunitetit LGBT në kryeqytet. Megjithatë vetëm pak njerëz dinë në lidhje me këtë.

Live Sex Cams në TiranëMund ta shikojnë Cams jetojnë në Tiranë? – Po ti mundesh! Në thelb ju mund të shikoni në internet. Ëatching sex është zakonisht i lirë, por në qoftë se ju paguani ndonjë shumë të vogël, do të keni shanse për të shijuar fantazi edhe më të thellë! Është e mundur gjithashtu të prenotoni një model ëebcam për një dhomë private chat ku ju mund t’i kërkoni asaj të përmbushë fantazitë tuaja.

Dating

Takime në Tiranë është pak e ndërlikuar për shkak të dallimeve kulturore, kështu që më mirë është nëse lini një takim para se të shkoni atje. AdultFriendFinder.com, për shembull, ju lejon të takohen me anëtarët lokale nga Tirana dhe të mësoni nga baza personale para se të mbërrini. Nëse koha e udhëtimit tuaj është e kufizuar, njihuni me dëshirat e njëri-tjetrit paraprakisht kështu që kur ju të takoheni, nuk do të keni prezantim të vështirë dhe do keni kënaqësi të vërtetë.

Transeksualët dhe Shemales

Pothuajse është e pamundur për të gjetur eskortë shemale në Tiranë. Edhe gjetja e një eskorte gay është e vështirë.

Shërbime seksuale për grate.

Nuk është shumë e vështirë për të gjetur partnerë seksuale mashkullore në Tiranë.

Siguria

Tirana është e sigurt dhe shqiptarët janë njerëz shumë miqësore.

Nuk mund të shikoni lypës rreth vetes por nëse nuk jeni të interesuar të dhuroni vetëm ecni. Ka qen endacakë rnë zonat periferike, por ato janë të padëmshëm dhe në netët e errëta lehin nga pak. Gjëra të rëndësishme nëse hasni qen është të ecni në mënyrë të relaksuar dhe me një ritëm të relaksuar. Kur ecni shikoni ku hidhni këmbën se në shumë raste pusetat mungojnë dhe mund të bini në gropa.

Makinat gjithashtu ecin pa shumë rregulla se në shumicën e qyteteve evropiane, prandaj kujdes kur kaloni rrugën. Semaforët zakonisht respektohen në Tiranë, por gjithmonë mbani një sy hapur dhe shikoni se si vendasit kalojnë rrugën.