Lajme Shqip Wednesday, 22 July 2015 15:12

Prej datës 10 korrik nuk dihet asgjë për fatin e zhdukjes së tre gazetarëve spanjollë në Siri. Sipas mediave ndërkombëtare, gazetarët kanë humbur në qytetin e Aleppo-s.

Jose Manuel Lopez, Antonio Pampliega dhe Angel Sastre kishin mbërritur në Siri në datën 10 korrik, e prej asaj dite nuk dihet asgjë për ta. Misioni i tyre ishte realizimi i një dokumentari për luftën dhe pasqyrimi i situatës në kthetrat xhihadiste. /albeu.com/