Lajme Shqip Sunday, 25 October 2015 12:50

Ky është momenti i tmerrshëm kur një avion luftarak rus bombardon një spital fushor në Siri, duke vrarë 13 persona.

Video është bërë në Sarmin, në veriperëndim të Sirisë.

Aktivistët thonë se bomba u hodh nga një avion rus.

Mes viktimave ishte edhe një infermiere dhe një fizioterapist.

Që nga nisja e konfliktit në vitin 2011 e deri më tani ka pasur 313 sulme mbi objekte spitalore me 679 viktima në personel mjekësor.