Lajme Shqip Sunday, 19 February 2012 10:15

Derek Çisora vazhdon të mbetet protagonist edhe kur humbet. Pas ndeshjes me Vitali Kliçko, ku ai u mund me pikë me vendim unanim të jurisë, boksieri britanik ka gjetur një tjetër “armik”, rivalin e tij Devid Hej. 

Gjatë konferencës për shtyp të Çisora, ka qenë i pranishëm edhe Hej, ndërsa dy boksierët kanë sharë rëndë njëri-tjetrin. Më pas, Hej është afruar dhe i ka thyer një shishe birre në kokë Çisorës. Kjo ka bërë që mes dy boksierëve të shpërthejë një sherr i mirëfilltë, ku ata jo vetëm kanë grushtuar, por kanë vazhduar të qëllohen me mjete të forta.

Hej ka goditur me një këmbalec kamere në kokë trajnerin e Çisora, ndërsa ky i fundit i drejtohej gazetarëve duke u thënë se e kishin prerë me shishe. Më pas Çisora ka kërkuar publikisht një ndeshje me Devid Hej, në ring apo në rrugë, duke kërkuar hakmarrje pasi si ai, si trajneri i tij ishin përgjakur në këtë zënkë.

Incidenti ka marrë përmasa aq të rënda sa është dashur ndërhyrja e policisë së Mynihut e cila ka hapur një hetim për këtë ngjarje. Ky ishte incidenti i dytë në po aq ditë për Çisora, i cili të premten goditi me shpullë në fytyrë Vitali Kliçkon gjatë ceremonisë së peshimeve, por ky i fundit u hakmor në ring duke e mundur në ndeshjen e vlefshme për titull.

Mediat botërore kanë filluar ta cilësojnë 27 vjeçarin britanik me Majk Tajson, pasi bën veprime po aq të çmendura sa ”Majku i Hekurt”. (LajmeShqip.com)

Lajmet e fundit

Të gjitha lajmet e fundit në Sport. Aktualizimi i fundit: 28.08.15 // 07:08
(Futboll)

Adnan Januzaj është përfshirë në skuadrën e Belgjikës për ndeshjet e ardhshme kualifikuese në Euro 2016. Pas një mungese, Adnan Januzaj është përfshirë në skuadrën»»

(Futboll)

Tottemham Hotspur ka zyrtarizuar sulmuesin Heung-Min Son. Skuadra angleze Tottenham Hotspur ka nënshkruar me sulmuesin e Koresë së Jugut, Heung-Min Son, i cili u transferua»»

(Futboll)

Manchester Unitedi ka konfirmuar se mesfushori Adnan Januzaj nuk do të luajë të dielën ndaj Swansea Cityt shkaku i një lëndimi. 20-vjeçari ka pësuar një»»

(Sporti)

Leo Messi ka thënë se kurrë nuk e ka refuzuar Argjentinën. Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka thënë se kurrë nuk ka thënë se do»»

(Futboll)

Njëri ndër njerëzit më meritorë për këndelljen e kombëtares shqiptare, Gianni de Biasi në një intervistë për FIFA-n, është shprehur se ajo që i pëlqen»»

(Futboll)

Skënderbeu dhe jo vetëm, Europa League e këtij edicioni do të flasë më shumë shqip. Vendi ynë nuk do të përfaqësohet vetëm me skuadrën korcare»»

(Futboll)

Pas refuzimit që gjermanët i bënë ofertës prej 20 milionë eurosh, Bianconerët kanë bërë një tjetër ofertë në vlerë 29 milionë. Juventus ka rritur ofertën»»

(Futboll)

Granit Xhaka është optimist për shortin e Ligës së Kampionëve, pavarësisht se e pranon se nuk janë favoritë. Mesfushori i Borussia Monchengladbachut, Granit Xhaka ka»»

(Futboll)

Dje është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve ku janë mësuar të gjitha grupet. Është publikuar orari i 8 Grupeve të Ligës së Kampionëve për»»

(Futboll)

Fshesa e Brendan Rodgers është aktivizuar në fundin e afatit kalimtar. Pasi e huazoi Balotellin te Milani, Reds kanë vendosur ta largojnë edhe një dështak.»»

(Futboll)

Lionnel Messi dje u shpall lojtari më i mirë i Evropës për edicionin 2014/15. Argjentinasi i Barçës ishte bindshëm më i mirë se dy kundër-kandidatët»»

(Futboll)

Aventura dhe rekordi i skuadrës së Skënderbeut në kupat e Europës njolloset nga dyshimet se skuadra kampione e Shqipërisë ka trukuar të paktën dy takime.»»

(Basketboll)

Klubi i basketbollit, Trepça ka arritur marrëveshje me dy lojtarë të huaj. Lajmin e bënë të ditur faqja zyrtare e Eurobasket. David Pellom dhe Trevor»»

(Basketboll)

Ish-kapiteni i Përfaqësueses së Polonisë në basketboll Tomasz Jankowski ka thënë se basketbollisti kosovar Dardan Berisha është i nevojshëm për përfaqësuesen polake pasi ai ka»»

(Basketboll)

Dardan Berisha është larguar me kërkesën e tij nga Përfaqësuesja e Polonisë. Ai këtë e ka bërë pasi që nuk është i kënaqur me pozitën»»

(Basketboll)

Presidenti i KB Pejës, Art Gashi, i cili dje (e shtunë) bëri hapjen e konferencës dhe prezantimin e Danijel Lutz, Branimir Paviq dhe vazhdimin e»»

(Basketboll)

Presidenti i FIBA Evropës, Turgay Demirel i ka dërguar një letër urimi kryetarit të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), Erolld Belegu. Në këtë letër,»»

(Basketboll)

Dardan Berisha kishte mbetur i zhgënjyer kur nuk ishte ftuar nga Përfaqësuesja e Polonisë për të luajtur në “Eurobasket 2013″, edhe pse ishte pjesë e»»

(Boks)

Floyd ‘Money’ Mayweather, një prej sportistëve më të pasur në botë, nuk humbet asnjë rast të tregojë pasurinë. Këtë e ka bërë edhe në përgatitjet»»

(Boks)

  Frankie Perezit iu deshën më pak se një minutë që të arrijë fitoren e tij të parë në UFC, por vetëm pesë minuta më»»

(Boks)

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, ka treguar se kundërshtari i tij për ndeshjen e 18 shtatorit, Damir Belo, ka kërkuar anulimin e meçit. Kjo kërkesë e»»

(Boks)

Kampioni në boks, amerikani Ron Jones Jr. e ka pyetur presidentin rus Vladimir Putin për shtetësi ruse dhe Putin ia ka plotësuar këtë dëshirë. Bokseri»»

(Boks)

Ish kampioni i Evropës në boks, Luan Krasniqi do të kthehet të boksojë sërish këtë vit, por jo për ndonjë titull. Kosovari do të boksojë»»

(Boks)

 “Meçi i turpshëm”, kështu po cilësohet humbja e boksierit argjentinas, Maquinita Martinez kundër dominikanit, Braulio Dominguez. Njëri ndër meçet më të dyshimta që kanë ndodhur»»

(Tenis)

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mposhtur serbin Novak Gjokoviq në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Montreal të Kanadasë, me rezultat 6:4, 3:6, 7:6 (2).»»

(Tenis)

Rafael Nadal është “mbreti” i pakundërshtueshëm i “Roland Garros”, pasi tenisti spanjoll ka triumfuar për herë të tetë në karrierën e tij në turneun francez.»»

(Tenis)

Vetëm dy javë para fillimit të turneut prestigjioz të Uimbëlldon në tenis, ekspertët e basteve kanë paralajmëruar se ka sinjale të forta se shumë atletë»»

(Tenis)

Serena Uilliams vazhdon dominimin në tenisin femëror, duke regjistruar suksesin e 30-të radhazi në turnetë që ka marr pjesë në vitin e fundit, për të»»

(Tenis)

Rafael Nadal dhe Serena Uilliams janë konfirmuar si dy tenistët më të fortë të momentit, pasi kanë siguruar suksesin e radhës në një turne Masters»»

(Tenis)

Rafael Nadal vazhdon kthimin e tij të suksesshëm pasi ka lënë pas dëmtimin, duke arritur të mundë Stanislas Vavrinka me rezultatin 6-2 dhe 6-4 në»»

(F1)

Piloti britanik i serisë IndyCar, Justin Wilson, i cili ndërroi jetë të hënën pas një aksidenti në garën e të dielës në Pennsylvania, ka dhuruar»»

(F1)

Justin Wilson, piloti i garave IndyCar, u nda nga jeta pas aksidentit të rëndë që pësoi në Pennsylvani të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sporti»»

(F1)

F1, nderimet e fundit për Jules Bianchi Trupi i pajetë i Jules Bianchi është përcjellë për në banesën e fundit pas një shërbimi funerali, ku»»

(F1)

Pas 10 javësh në koma artificiale, më në fund Michael Schumacher ka filluar të marrë frymë vetë, pra jo më me ndihmën e aparaturave.  Ky»»

(F1)

Michael Schumacher nuk është aspak në gjendje të mirë shëndetësore. Lajmi është konfirmuar sot në mëngjes nga mediat gjermane.  Lajmet e fundit nga spitali i»»

(F1)

Aty ku nuk ka arritur ende Ferrari, mendon të shkojë Mercedes. Skuadra gjermane në fakt publikoi në profilin e saj zyrtar në Twitter foton e»»