Lajme Shqip Tuesday, 07 June 2011 13:51

Del nga selia e Federatës Italiane të Futbollit i zymtë në fytyrë Andrea Agnelli. I pyetur nga gazetarët, ai u përgjigj: “Do të flas herën tjetër”.
Djali i presidenti të Udineses, Gino Pozzi, duke dalë nga selia, flet në spanjisht. Mendohej se po fliste me drejtues të Barcelonës për kalimin e Sanchezit te blaugrana, gjë që duket një hap larg tashmë kur lojtari ka arritur akordin me spanjollët.
Vështirësohet edhe kalimi i Inlerit, i cili sot është shprehur se nuk ka arritur asgjë me Juventusin, thjesht është shprehur i kënaqur për interesimin e bardhezinjve. Nga ana tjetër, është shprehur i lumtur për interesimin e Napolit dhe tifozët napolitanë që e mbështesin gjithnjë.
Siç duket, si Inler ashtu edhe Sanchez janë larg Juventusit.

Francezët kanë shkëlqyer gjithmonë në Torino. Marotta dhe Paratici vazhdojnë të shikojnë me sy të kujdesshëm futbollin francez. Objektivi numër 1 është Franck Ribery, që sipas Gazzetta.it, është në kërkim të një eksperience të re pas 4 viteve në Gjermani. Për të Juventusi duhet të mposhtë konkurrencën e Chelseat, Manchester Cityt dhe Interit.
Nga emrat e rinj shfaqet ai i portierit të Lyont, Hugo Lloris, i vlerësuar 15 milionë euro nga transalpinët. Francezët janë të gatshëm ta lejojnë të largohet për atë shumë, në mënyrë që të mund të investojnë në lojtarë të rinj. Për të mbetet konkurrenca e Liverpoolit, Manchesterit Unitedit dhe Arsenalit.
I fundit në listë është Karim Benzema, i cili konsiderohet i pashijshëm nga Mourinho dhe për të cilin Arsenali ka ofruar 25 mln euro.

Marrëveshja mes Mirko Vuçiniçit dhe Juventusit duket se ka arritur fazën finale. Sipas calciomercato.com, lojtari dhe agjenti i tij Alessandro Lucci, kanë vendosur që sezonin e ardhshëm të luajnë për Juventusin.
Së shpejti do të ketë një takim ku Vuçiniç do të pranojë kontratën prej 3.5 milionë në sezonë, kurse Roma do të pranojë 18 milionë euro në vit. Drejtuesit verdh e kuq, pas rezistencës së shprehur disa javë më parë, sidomos nga presidenti i ri, Thomas Di Benedetto, që gjen tek malazezi lojtarin e tij të preferuar, tashmë duken të gatshëm që ta lënë të lirë.

Zëvendësuesi i tij duket të jetë Lukas Podolski, i Këlnt, për të cilin mjafton të paguajnë 15 milionë.

Sipas të përditshmes sportive “Tuttosport”, Juventusi është shumë afër mbylljes së marrëveshjes për të marrë mbrojtësin e djathtë të Lazios, Stephan Lichtsteiner (27).

Zvicerani, është i gatshëm të heqë dorë nga 2 milionë euro për Juventusin dhe kështu që marrëveshja mund të mbyllet për 10 milionë euro, në vend të 12 që kërkonte Lotito.
Gjithsesi, Marotta do të mundohet që të përdori edhe Storarin për të ulur akoma më shumë çmimin. Në orët në vazhdim pritet të mbyllet gjithçka.

Lajmet e fundit

Të gjitha lajmet e fundit në Sport. Aktualizimi i fundit: 04.11.15 // 12:11
(Futboll)

Ylli i Interit, Mauro Icardi mund të transferohet në Premierligë. Mauro Icardi mund të largohet nga Interi pasi deri më tani, këtë sezon, nuk ka»»

(Futboll)

Kandidatët e përzgjedhur nga Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) për të ndjekur trajnimin për Licencën “B” të UEFA-s, ishin të obliguar të paraqiten në»»

(Futboll)

Steven Gerrard mund të rikthehet në Liverpool, në formë të huazimit të përkohshëm nga LA Galaxy. Steven Gerrard ka zhvilluar negociata me Jurgen Klopp rreth»»

(Futboll)

Florentino Perez, presidenti i Real Madridit, ka kërkuar nga Cristiano Ronaldos që të bisedojnë rreth të ardhmes. Cristiano Ronaldon ka marrë një mesazh nga kreu»»

(Futboll)

Manchester Unitedi sot arriti që të fitoj në Old Trafford kundër CSKA Moskës me golin e vetëm të shënuar nga Wayne Rooney. Përveç tre pikëve»»

(Futboll)

Rafa Benitez beson se Real Madridi do të përmirësohet pas rikthimit të lojtarëve të lënduar si Gareth Bale e Karim Benzema. Real Madrid është kualifikuar»»

(Futboll)

Federata e Futbollit e Shqipërisë (FSHF) ka anuluar 17 nëntorin si termin të rezervuar për të luajtur miqësore në Prishtinë me Përfaqësuesen e Kosovës. Lajmi»»

(Futboll)

Drejtuesit e Monacos kishin tentuar ta transferonin Jose Mourinhon nga Chelsea, por kishin dështuar ta bëjë një gjë të tillë. Jose Mourinho rrezikon të shkarkohet»»

(Futboll)

Angel di Maria beson se skuadra e tij ka luajtur shumë më mirë se Real Madridi. Anësori i PSG’së, Angel di Maria ka folur për»»

(Futboll)

Real Madridi ka siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve, pas fitores prej 1-0 kundër Paris Saint-Germainit. Los Blancos triumfuan me»»

(Futboll)

Juventusi është ndarë baraz me Borussia Monchengladbachun 1 me 1. Golin për Gladbach e realizoi Johnson ndërsa për ‘zonjën e vjetër’, shënoi Lichtsteiner. Manchester City»»

(Futboll)

Manchester United u është rikthyer fitoreve, duke mposhtur në Ligën e Kampionëve CSKA Moskën me rezultat 1 me 0. Djelmoshat e Louis van Gaal nuk»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina sfidon skuadrën nga Kazakistani, Astana. Klubi më i suksesshëm në vendin tonë, për herë të parë përfaqëson Kosovën në një eveniment të nivelit»»

(Basketboll)

Klubi i Basketbollit Prishtina, ka nënshkruar kontratë të re me kompaninë Albaqeramika e cila do të jetë sponsore e këtij klubi edhe për vitin 2015-2016.»»

(Basketboll)

Basketbollisti i Sigal Prishtinës, Alhaji Mohammed, ka treguar se pse ka festuar me shqiponjë në ndeshjen e Ligës Ballkanike kundër Kozhuvit Shikoni më poshtë kronikën»»

(Basketboll)

“Ne e kemi marrë ftesën dhe shumë shpejt pritet ta konfirmojmë pjesëmarrjen në kualifikimet për ‘Eurobasket 2017′”, është shprehur Hoxha. “FIBA na e ka dërguar»»

(Basketboll)

KB Sigal Prishtina ka shënuar fitore të lartë kundër KK Kozuvit me rezultat 88:60. KB Sigal Prishtina ka vazhduar të shkëlqej në Ligën Ballkanike, pasi»»

(Basketboll)

Sigal Prishtina është e interesuar të kthejë në radhët e veta Dardan Berishën, nëse ai largohet nga skuadra e Cibonës. Kështu ka deklaruar drejtori i»»

(Boks)

Kickboxieri shqiptar, Faton Vukshinaj po vazhdon të shkëlqej në Zvicër Kickboxieri profesional shqiptar, Faton Vukshinaj, ka mposhtur grekun Levan Guruli, në kategorinë A deri në»»

(Boks)

Sinan Samil Sam ka ndërruar jetë në një klinik në Stamboll pas problemeve të mëdha në mëlçi Boksieri i famshëm turk, Sinan Samil Sam, i»»

(Boks)

Tmerri që ngjau ishte i vështirë për t’u kuptuar. Portorikani 23 vjeç, Prichard Colon, dukej i pathyeshëm, boksier me grusht të fuqishëm që nuk kishte»»

(Boks)

Shumë e kanë përshkruar si “bishë”. Madje, konsiderohej si person i “frikshëm”. Por, legjenda e boksit, Mike Tyson, është treguar shumë i butë me një»»

(Boks)

Dy vëllezërit, Hekuran dhe Dardan Avdylaj, kanë dalë fitues të shtunën në mbrëmje në ndeshjet e tyre në kick boks të mbajtur të shtunën në»»

(Boks)

Boksieri i njohur shqiptar, Tefik Bajrami, është kampion i Evropës në versionin WBU, pasi që sonte (e shtunë) mposhti hungarezin Attila Makula. Në një atmosferë»»

(Tenis)

Në Botërorin e pinpongut të mbajtur në Rusi ditë më parë, organizatorët nuk e vunë flamurin e Kosovës në sallë, e as në ekranet pranë»»

(Tenis)

Tenistja ruse, Maria Sharapova, është sportistja që është paguar më se shumti gjatë dekadës së fundit, ka shpallur mbrëmë revista Forbes. Ky konstatim është mbështetur»»

(Tenis)

Tenisti spanjoll, Rafael Nadal, ka mposhtur serbin Novak Gjokoviq në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Montreal të Kanadasë, me rezultat 6:4, 3:6, 7:6 (2).»»

(Tenis)

Rafael Nadal është “mbreti” i pakundërshtueshëm i “Roland Garros”, pasi tenisti spanjoll ka triumfuar për herë të tetë në karrierën e tij në turneun francez.»»

(Tenis)

Vetëm dy javë para fillimit të turneut prestigjioz të Uimbëlldon në tenis, ekspertët e basteve kanë paralajmëruar se ka sinjale të forta se shumë atletë»»

(Tenis)

Serena Uilliams vazhdon dominimin në tenisin femëror, duke regjistruar suksesin e 30-të radhazi në turnetë që ka marr pjesë në vitin e fundit, për të»»

(F1)

Michael Schumacher vazhdon të luftojë për t’iu kthyer një jete sado pak normale, pas dëmtimeve të rënda të pësuara në tru, prej aksidentit me ski»»

(F1)

Lewis Hamilton ka fituar titullin e tretë të kampionit të Formula 1, pas triumfit në garën e Austinit për Çmimin e Madh të SHBA-ve. Hamilton»»

(F1)

Pothuajse dy vjet pas aksidentit me ski në Aplet Franceze, piloti i “Formula 1” vazhdon të jetë ende nën kujdesin e mjekëve. Pavarësisht se familja»»

(F1)

Carlos Sainz ka pësuar një aksident të rëndë gjatë provave të lira për çmimin e madh të Rusisë Piloti i Formula 1, Carlos Sainz ka»»

(F1)

Lewis Hamilton është fituesi i garës së kësaj fundjave në Japoni, gara e 14 e Botërorit të Formula 1, pasi siguroi me një diferencë prej»»

(F1)

Michael Schumacher, ish kampioni i Formula 1, vazhdon të mbetet në gjendje të rëndë. Ish-piloti i Formaul 1 tashmë peshon më pak se 45 kg»»