Lajme Shqip Monday, 26 October 2015 09:24

Ishte një natë shumë e mirë për Justin Bieber, pasi ai ka arritur të marrë pesë çmime në ceremoninë e ndarjes së çmimeve MTV Europe Music Awards.

Bieber ka marrë për herë të gjashtë me radhë çmimin për ‘këngëtarin mashkull më të mirë’ e ndër çmimet tjera ishte edhe ‘artisti më i mirë ndërkombëtar’, ‘fansat më të mëdhenj’ dhe ‘stili më i mirë’.

Kështu, Bieber ka grumbulluar plot 18 çmime EMA, duke kaluar edhe reperin Eminem i cili ka fituar 15 ndër vite.

Ed Sheeran, Nicki Minaj, One Direction, Rihanna, Macklemore & Ryan Lewis, Taylor Swift dhe Shawn Mendes gjithashtu kanë fituar çmime, bazuar në më shumë se gjysmë miliardë vota të mbledhura nga e gjithë bota, transmeton lajmi.net.

Më poshtë keni listën e plotë të fituesve të mbrëmjes së sotme në MTV Europe Music Awards 2015:

Kënga më e mirë – Taylor Swift featuring Kendrick Lamar: Bad Blood

Pop Artisti më i mirë – One Direction

Artistja më e mirë femër – Rihanna

Artisti më i mirë mashkull – Justin Bieber

Artisti më i mirë ‘live’ – Ed Sheeran

Artisti më i mirë i ri – Shawn Mendes

Videoja më e mirë – Macklemore & Ryan Lewis: Downtown

Artisti më i mirë Rock – Coldplay

Artisti/artistja më i/e mirë Alternativ – Lana Del Rey

Artisti/artistja me i/e mirë Hip-hop – Nicki Minaj

Artisti më i mirë Elektronik- Martin Garrix

Artisti që meriton vëmendje – Shawn Mendes

Bashkëpunimi më i mirë – Justin Bieber, Skrillex, Diplo: Where Are You Now?

Dukja më e mirë – Justin Bieber

Fansta më të mëdhenj – Justin Bieber

Performanca më e mirë në një skenë botërore – Ed Sheeran V Festival, Hylands Park, UK 2014

Çmimi për vizionarë të videos – Duran Duran

Akti botëror: Amerikë Veriore – Justin Bieber

Akti botëror: Australi dhe Zelandë e Re – 5 Seconds of Summer

Akti botëror: Amerikë Latine – Anitta

Akti botëror: Evropë – Marco Mengoni

Akti botëror: Afrikë/India – Diamond Platnumz

Akti botëror: Azi – Jane Zhang