Lajme Shqip Monday, 15 April 2013 15:32

Aktorët e “Silver Linings Playbook”, Bradley Cooper dhe Jennier Laërence, kanë triumfuar në ceremoninë e ndarjes së çmimeve MTV Movie Awards.

Të dy kanë triumfuar me çmimet si aktorët më të mirë, për rolet e tyre në pot ë njëjitin film

Cooper ka marrë edhe çmimin për puthjen më të mirë.

Filmi më i mirë i vitit është shpallur “The Avengers”, aktorët më të mirë: Bradley Cooper dhe Jennifer Lawrence, çmimin si dyshja më e mirë e aktorëve e morën Mark Wahlberg dhe Seth MacFarlane ndërkaq gjeniu komik, është Will Ferrell.