Lajme Shqip Saturday, 13 April 2013 11:30

Zvecan – Një mjet shpërthyes është hedhur në oborrin e shtëpisë së një serbi në Zveçan.

Burime të Kosovapress-it nga atje bëjnë të ditur se ngjarja ka ndodhur në orën 3:05 minuta të mëngjesit të sotëm në oborrin e familjes serbe Dakoviq.

Sipas të njëjtave burime nuk ka të lënduar, përderisa janë dëmtuar dy automjete si dhe dëme të tjera përreth shtëpisë.