Lajme Shqip Monday, 02 November 2015 08:57

Analisti politik Behxhet Shala e ka quajtur të mirë veprimin e presidentes Atifete Jahjaga për ta dërguar në Gjykatën Kushtetuese marrëveshjen për asociacionin e komunave me shumicë serbe, por mendon se ky veprim është bërë për të fituar kohë.

Ndërkaq analisti Artan Muhaxhiri ka thënë se është e rëndësishme të mos vonohet vendimi i Kushtetueses për Asociacionin sepse, sipas tij, sa më shumë që vonohet ky vendim, aq më shumë do të thellohet hendeku në mes të pozitës dhe opozitës. /Epoka e re