Lajme Shqip Sunday, 28 July 2013 14:53

Durrës- Një aksident i rëndë i ndodhur gjatë orëve të para të ditës së sotme në rrethrotullimin e Shkozetit në Durrës, ka shkaktuar vdekjen e një gruaja dhe plagosjen e e djalit dhe nuses së tij.
Viktima është Dallëndyshe Kovaçi, 55, ndërsa dy të plagosurit Ismal Kovaçi, 28 vjeç dhe bashkëshortja e tij Gerta Kovaçi, 25 vjeçe, raporton Tema. 
Familja nga Kukësi është transportuar menjëherë në Spitalin Ushtarak, nga ku mësohet se 25-vjeçara dhe bashkëshorti i saj ndodhen jashtë rrezikut për jetën megjithëse me plagë në trup dhe kokë.
Të rinjtë kishin vetëm një javë që ishin martuar, ndërsa në orët e aksidentit ata, bashkë me nënën e tyre po ktheheshin nga një dasmë.