Lajme Shqip Thursday, 23 July 2015 09:44

Tension i lartë në Sant’Angelo në Vado, kur dy të arrestuarit u morën nga karabinierët për t’u dërguar në burgun e Pesaros në Villa Fastiggi.

Turma, e cila po priste nisi të godasë makinën e policisë dhe vërshuan me sharje ndaj dy të arrestuarve. Policët ia dolën të shmangnin degjenerimin e situatës në fshatin ku të gjithë e njohin Ismaili dhe familjen e tij.

Turma rrethoi gardhin e kuesturës në momentin që dy të dyshuarit për vrasjen e Ismailit po dilnin pas 10 orë marrje në pyetje. Gjatë marrjes në pyetje, Marjo Meta ka deklaruar se ai ishte thjeshtë spektatorë në vrasjen e 17-vjeçarit. /shqiptarja.com/